Ivančická chřestovna

Ivančická chřestovna

Novinkou programu Slavností chřestu a vína 2024 jsou komentované prohlídky ivančické chřestovny. Proto přinášíme praktické informace - kde vlastně chřestovna je, jak se tam dostanete nebo třeba jak budou prohlídky probíhat.

Kde se ivančická chřestovna nachází? - Na Réně, v lokalitě pod hájenkou. (viz mapa)

Jak se do chřestovny dostanete?

Pěšky - doporučujeme vyrazit z Palackého náměstí přes Drůbežní trh a Rybářskou ulici (kde si můžete prohlédnout rodný dům Vladimíra Menšíka s jeho pamětní deskou), poté kolem malého vlakového nádraží až ke splavu, pokračovat dále podél řeky až k mostu na Réně. Po přejití mostu se dejte doleva a po asi 200 metrech narazíte na chřestovnu. 

Autem - na ulici Pod Rénou je téměř naproti výjezdu z ulice Tyršova vlakový přejezd bez signalizace, ten přejedete a budete pokračovat dále, silnice se stočí doprava a poté již uvidíte most na Réně. Před mostem je několik parkovacích míst, dále již pěšky. Parkovat se dá případně také v parkovacím domě, který je od Rény kousek (viz Praktické informace - Parkování).

Cena prohlídky? - zdarma

Kdy prohlídky budou? - v sobotu 18. 5. 2024 a v neděli 19. 5. 2024, vždy v 10.30 a ve 13.00

Průběh prohlídky? - během prohlídky se dozvíte něco málo o historii pěstování chřestu v Ivančicích a také pěstování chřestu z praktického hlediska. O chřestovnu se starají pracovníci Technických služeb města Ivančice, kteří vás prohlídkou také provedou. Druhým průvodcem pak bude pan Vít Karas - bývalý ředitel Kulturní a informačního centra v Ivančicích, a velký milovník chřestu a znalec historie pěstování v Ivančicích.